Bebek Yemekleri

Katı Gıda Tarifleri

Bebekler İçin Tavuk Sulu Havuç Çorbası

Ana Sayfa » +10 Ay Bebekler İçin » Bebekler İçin Tavuk Sulu Havuç Çorbası
Bebekler İçin Tavuk Sulu Havuç Çorbası

0 Kişinin Defterine Ekli

349 Kişi Okumuş

Tarifi Favorilere Ekle

Tavuk sulu havuç çorbası, bebeklerinizin bu dönemde yiyeceği ve seveceği lezzetlerden biridir.  Biliyorsunuz ki tavuk suyu son derece yararlı ve bebeğinizin gelişim sürecini destekleyici bir gıdadır. Bu dönemde hemen her yemeğin içerisine tavuk suyu, et suyu gibi gıdaları koymanız, bebeklerinizin lezzetli bir yiyecek yemesini sağlayacak aynı zamanda sağlıklarını koruyacaktır. Tavuk suyu, sağlık için faydalı yüzlerce mineral ve vitamini içerisinde barındırmaktadır. Bu faydalar arasında en önemlilerinden biri de bağışıklık sistemini destekleyici C vitaminlerini içeriyor olmasıdır.

 

Bebeğiniz için hazırlayacağınız bu lezzetli tavuk sulu havuç çorbası çok sevilecek ve beğenilerek tüketilecektir. Tavuk sulu çorbamız için gerekli malzemeler aşağıda yer almaktadır.

 

  • Bir adet orta boy büyüklüğünde havuç
  • Bir patatesin dörtte biri
  • İki bardak kadar tavuk suyu ve bir bardak kadar içme suyu
  • Bir yemek kaşığı kadar kırmızı mercimek ve bir tatlı kaşığının ucu kadar kimyon baharatı.

 

Eğer bebeğiniz, henüz 8 aylık değilse, kimyon ve diğer baharat çeşitlerini kullanmayın. Ancak 8 ayı geçmişse bahsettiğimiz ölçülerde çok az baharat kullanabilirsiniz.

Tavuk Sulu Havuç Çorbası Nasıl Yapılır?

  • Çorbamızın yapım aşamasına geçmeden önce, içeriğinde bulunan mercimeğin bir miktar gaz yapabileceğini söylemem gerekiyor. Bu nedenle bebeğinizde bu tür besinlere karşı gaz alerjisi varsa kesinlikle kullanmamalısınız.
  • İlk olarak iki bardak tavuk suyunun içerisine yukarıda bahsettiğimiz dörte bölünmüş patatesi havucu ve mercimeği katarak iyice pişiriyoruz ve ardından kimyon eklemesi yapıyoruz.
  • Çorba, koyulaşmaya başladığında bir miktar daha su koyup blenderden geçiriyoruz. Hala koyuluk durumu varsa, su eklemeye devam edebiliriz.
  •  Kimyon gaz sökücü olarak kullanıldığı için, mercimeğin gaz yapma ihtimalini ortadan kaldıracaktır, bu yüzden gaz kesici olarak yemeğin içerisine koyabilirsiniz.

 

Mercimek Gaz Yapar Mı Ne Yapmalıyım?

Mercimek gaz yapar evet, fakat bunun için kimyon ekleyeceğimizi belirttik zaten. Fakat yine de mercimeğe karşı ciddi bir gaz reaksiyonu gösterebilir bebeğiniz. Bu gibi durumlarda mercimek koymayın veya çok az mercimekle yapın bu çorbayı, onun yerine gaz yapmadığından emin olduğunuz diğer baklagilleri ekleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : Bebekler İçin Ev Yoğurdu

Ziyaretçi Yorumları

Bu tarif hakkındaki ziyaretçi yorumları

Adınız - Soyadınız

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Benzer TariflerSitemizdeki benzer tarifleri inceleyin

01Ballı İrmikli Mama

Ballı İrmikli MamaAcıkıncaYer.com

Çok Okunan TariflerSitemizde en çok okunan yemek tarifleri

Yeni Eklenen TariflerEn Yeni Bebek Yemek Tarifleri

01Ballı İrmikli Mama

Ballı İrmikli MamaAcıkıncaYer.com

02Yoğurtlu Milk Shake Tarifi

Yoğurtlu Milk Shake TarifiAcıkıncaYer.com

03Yumurtasız Patates Tostu

Yumurtasız Patates TostuAcıkıncaYer.com

@2021 acikincayer.com

Bebek Yemekleri, Ek Gıda Tarifleri