Bebek Yemekleri

Katı Gıda Tarifleri

Kıymalı Karnabahar Köftesi

Ana Sayfa » +8 Ay Bebekler İçin » Kıymalı Karnabahar Köftesi
Kıymalı Karnabahar Köftesi

2 Kişinin Defterine Ekli

2000 Kişi Okumuş

Tarifi Favorilere Ekle

Kıymalı karnabahar köftesi nasıl yapılır? Her birey bebeğinin her gıdadan besin almasını ister, bunun için ise farklı tarifler araştırma çabası içine girer karnabahar köftesi de bunlardan bir tanesidir. Karnabahar lif ve B vitaminleri yönünden yüksek seviyelere sahip bir sebze türüdür. Karnabaharın bir diğer özelliği ise öğrenme ve hafıza için gerekli olan kolin ve diğer birçok önemli olan besinleri barındırmaktadır. Bebekler ek gıdaya 6 aylık olunca geçiş yaptıkları için farklı tatlarda besinler verilmektedir. Püreler, onların yiyebileceği yemekler, çorbalar, köfteler, tatlılar verilmektedir. Çünkü bebekler her şeyden besin almalıdırlar ki sağlıklı olsunlar.

 

Bazı besinler vardır ki 6 aylık oldukları zaman bile verilmemektedir çünkü bebeklerin diş çıkarma süreleri uzayabiliyor. Gaz sorunu da yaşayabiliyorlar; Hazmetmeleri zor olabiliyor. Kıymalı karnabahar köftesi de bunlardan bir tanesidir yağlı olduğu için hazmetmeleri zor olabilir. Bu nedenle kıymalı karnabahar köftesi ancak 1 yaşına geldikleri zaman verilmektedir; çünkü 1 yaşına kadar tüm dişleri neredeyse tamamen çıkmıştır. İstedikleri şeyleri de rahatlıkla yiyebilirler. Kıymalı karnabahar köftesi 1 öğünlük bir besin türüdür isterseniz öğlen yemeğinde isterseniz akşam yemeğinde verilmektedir. Hazırlanma süresi ise neredeyse tam 1 saati bulmaktadır. Ancak pişirilme süresi ise 5 dakikadır.

 

Kıymalı karnabahar köftesi için gerekli malzemeler aşağıda sıralanmıştır.

Gerekli Olan Malzemeler

 

  • 2 yemek kaşığı kıyma kullanılmaktadır.
  • 2 çiçek karnabahar kullanılır.
  • Yarım adet havuç kullanılır
  • 1 adet yumurta eklenmektedir.
  • 1 yemek kaşığı olacak şekilde tahıl unu eklenmektedir.

 

Hazırlanışı ve Yapımı 

 

Öncelikle karnabahar güzelce haşlanır daha sonra havuç haşlanır ve haşlandıktan sonra ise biraz soğumaya bırakılır çok soğumayacak ılık olacak şekle gelene kadar haşlanma suları süzülerek beklenir ve daha sonra tüm malzemeler ile karıştırıldıktan sonra şekillendirilip ocakta tavada ısınmış yağda güzelce pişirilir ve servise sunulur. Dilerseniz isteğe göre biraz tuz eklenebilir ama çok az bir tutam denecek kadar veya çay kaşığı ucu kadar olacak şekilde eklenmelidir. Tuzun fazlası zararlı olması ile birlikte minik arkadaşımız yemekte zorluk yaşayabilir. Minik arkadaşımıza şimdiden afiyet olsun.

Mutlaka İlginizi Çeker: Tatlı Patates Çorbası Tarifi 

Ziyaretçi Yorumları

Bu tarif hakkındaki ziyaretçi yorumları

Adınız - Soyadınız

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Benzer TariflerSitemizdeki benzer tarifleri inceleyin

01Ballı İrmikli Mama

Ballı İrmikli MamaAcıkıncaYer.com

Çok Okunan TariflerSitemizde en çok okunan yemek tarifleri

Yeni Eklenen TariflerEn Yeni Bebek Yemek Tarifleri

01Ballı İrmikli Mama

Ballı İrmikli MamaAcıkıncaYer.com

02Yoğurtlu Milk Shake Tarifi

Yoğurtlu Milk Shake TarifiAcıkıncaYer.com

03Yumurtasız Patates Tostu

Yumurtasız Patates TostuAcıkıncaYer.com

@2021 acikincayer.com

Bebek Yemekleri, Ek Gıda Tarifleri