Bebek Yemekleri

Katı Gıda Tarifleri

Bebeğinizin Kilosu Normal Mi?

Ana Sayfa » +8 Ay Bebekler İçin » Bebeğinizin Kilosu Normal Mi?
Bebeğinizin Kilosu Normal Mi?

0 Kişinin Defterine Ekli

423 Kişi Okumuş

Tarifi Favorilere Ekle

Bebeğinizin kilosu normal mi? Bebeğinizin hangi kiloya sahip olduğu sağlıklı bir gelişim sağlayabilmek için çok önemlidir. Bazı bebekler olması gerekenden daha zayıf olurken, bazı bebekler ise olması gerekenden çok daha şişman olabiliyor, bu yüzden bebeklerin sağlıklı bir gelişime sahip olabilmesi için hangi yaşta kaç kilo olması gerektiğini iyi bilmek gerekiyor. Bebeğinizin normal kilosunu öğrendiğinizde bebeğinizi nasıl zayıflatabileceğinizi veya kilo aldırabileceğinizi çok kolay bir şekilde öğrenebilecek ve buna göre aksiyon alabileceksiniz.

 

3 Aylık Bebekler Kaç Kilo Olmalıdır?

3 aylık bebeklerin olması gereken kilo aralığı erkekler için, 4,5 ile 5,5 kilo aralığıdır. Bu yaştaki bebeklerin bu kilo aralığında olması çok önemli, eğer bebekleriniz olması gereken kilo aralığından daha azsa, ayda yarım ile bir kilo alabileceği bir diyet belirlemeniz gerekiyor. Bu şekilde bebekleriniz daha hızlı kilo alacaktır.

6 Aylık Bebekler Kaç Kilo Olmalıdır?

Bebeğinizi kilosu normal mi değil mi? 6 aylık bebeklerin en az 6,5 kilo olması gerekmektedir. Eğer bebeğiniz 6,5 kilodan daha zayıfsa sağlıksız olduğu düşünülebilir ve kilo alması için çeşitli tedbirlerin alınması gerekebilir. Bebeğiniz bu zamanda bu kez fazla kiloya sahip olduğunda şüphelenilebilir ve kilo vermesi için şekerli gıdaları tüketmemesi gerekmektedir.

 

9 Aylık Bebekler Kaç Kilo Olmalıdır?

9 aylık bebeklerin sağlıklı sayılabilmeleri için en az 7,5 kilo ağırlığında olması gerekiyor. Eğer bu kilodan daha zayıfsa, bebeğinizin çok zayıf olduğundan şüphelenilebilir Yine bu yaşta bebekleriniz 11 kiloyu geçtilerse, kilolu olduklarından şüphelenebileceğinden kısa sürede kilo verip, sağlıklı kiloya inmeleri gerekir.

 

12 Aylık Bebekler Kaç Kilo Olmalıdır?

Bebeğinizin kilosu normal mi değil mi anlamak için ideal kilo hesaplama cetvelini kullanıyoruz. Bu cetvele göre 1 yaşına girmiş olan bebekler, en az 8,5 kilo ağırlığında olmalıdır, söz konusu kilodan daha zayıfsa hızlı bir şekilde kilo almaları gerekiyor. Bebeğiniz yine bu yaşta 12 kiloyu geçtiyse, sağlıksız bir durumdan bahsedilebilir ve kilo vermesi için yardım almanız gerekir. 12 aylık olan bebeklerinizin mevcut kilosu kesinlikle 12’yi geçmemelidir.

Mutlaka İlginizi Çeker: Bebek Ispanak Yemeği Tarifi

Ziyaretçi Yorumları

Bu tarif hakkındaki ziyaretçi yorumları

Adınız - Soyadınız

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Benzer TariflerSitemizdeki benzer tarifleri inceleyin

01Ballı İrmikli Mama

Ballı İrmikli MamaAcıkıncaYer.com

Çok Okunan TariflerSitemizde en çok okunan yemek tarifleri

Yeni Eklenen TariflerEn Yeni Bebek Yemek Tarifleri

01Ballı İrmikli Mama

Ballı İrmikli MamaAcıkıncaYer.com

02Yoğurtlu Milk Shake Tarifi

Yoğurtlu Milk Shake TarifiAcıkıncaYer.com

03Yumurtasız Patates Tostu

Yumurtasız Patates TostuAcıkıncaYer.com

@2021 acikincayer.com

Bebek Yemekleri, Ek Gıda Tarifleri