Bebek Yemekleri

Katı Gıda Tarifleri

Bebeğinizin Bağışıklık Sistemi Hangi Besinlerle Güçlenir?

Ana Sayfa » +8 Ay Bebekler İçin » Bebeğinizin Bağışıklık Sistemi Hangi Besinlerle Güçlenir?
Bebeğinizin Bağışıklık Sistemi Hangi Besinlerle Güçlenir?

0 Kişinin Defterine Ekli

761 Kişi Okumuş

Tarifi Favorilere Ekle

Bağışıklık sistemi, söz konusu bebeklerimiz olunca oldukça dikkate aldığımız bir konu. Bebeklerimizin sağlıklı bir gelişim sağlayabilmeleri için güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olmaları şart, fakat bunun için de tüketilmesi gereken gıdaların iyi belirlenmesi gerekiyor. Bu yaştaki bebeklerin iyi beslenmesi çok önemli. Peki bu dönemde bebeklerinize ne yedirebilirsiniz. Bu yaştaki bebeklerin sağlıklı bir beslenme sağlayabilmeleri için hangi gıdaları tüketmeleri gerekiyor.

 

Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Besinler

  • Ceviz
  • Sarımsak
  • Kivi
  • Esmer Pirinç

 

Ceviz

Cevizin faydalarını bilmeyen yoktur herhalde. Aynı faydalar bebekler için de geçerli. Bu dönemde sağlıklı bir bebek beslenmesi için ceviz olmazsa olmazlardan. Ceviz içerdiği pek çok vitamin ve mineral sayesinde kemikleri güçlendirir ve rahat bir metabolizma sağlar. Düzenli ceviz tüketimi, pek çok sağlık sorununu da önemli ölçüde giderebilmektedir. Bu yüzden bol bol ceviz tüketmek çok önemli.

 

  • Sabah kahvaltılarında bebeğinize bir ya da iki adet ceviz verebilirsiniz.
  • Ara öğünlerde, muhallebi ve mamanın yanında yedirebilirsiniz.
  • Gece yatmadan birkaç saat önce verebilirsiniz.

Sarımsak

Sarımsak hem yetişkinler hem de bebekler için çok sağlıklı bir doğal antibiyotik. Yemeklere, çeşitli bebek gıdalarına, çorbalara katılan sarımsak, bebeğinizin bağışıklık sistemi üzerinde çok önemli etkilere sahiptir. Sizlerde bebeğinize düzenli olarak sarımsak verirseniz, belli zaman sonra pek çok sağlık problemini yenecek ve sağlıklı bir hayat sürecektir.

 

Kivi

Kivi çok önemli bir meyvedir. Bebeğinizin bağışıklık sistemi üzerinde çok önemli etkilere sahiptir. Özellikle bu yaşlarda bol bol kivi tüketilmesine dikkat edilmelidir. Zira metabolizmanın çalışmasından tutun da bebeğin sağlığının korunmasına kadar pek çok alanda etkilidir. Mamaların içine, çeşitli besin maddelerine koyarak tükettirebileceğiniz kivi, emin olunuz ki bebeklerinizin sağlığına çok büyük yararlar sağlamaktadır.

 

Esmer Pirinç

Bağışıklık sistemi Beyaz pirinç, yüksek karbonhidrat ve nişasta içermesi nedeniyle tercih edilmese de, esmer pirinç bağışıklık sisteminin güçlü tutulmasını sağlayan en önemli gıdalardan biridir. Sizlerde bebeğinizin bağışıklık sistemini güçlendirmek istiyorsanız, ona bol bol esmer pirinç yedirin. Özellikle akşam yemeklerinde veya öğle yemeklerinde bol bol esmer pirinç yedirmenin çok ciddi etkileri olacaktır ve bağışıklık sistemini çalıştıracaktır.

Mutlaka İlginizi Çekebilir: Kuzu Kıymasından Köfte Tarifi 

Ziyaretçi Yorumları

Bu tarif hakkındaki ziyaretçi yorumları

Adınız - Soyadınız

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Benzer TariflerSitemizdeki benzer tarifleri inceleyin

01Ballı İrmikli Mama

Ballı İrmikli MamaAcıkıncaYer.com

Çok Okunan TariflerSitemizde en çok okunan yemek tarifleri

Yeni Eklenen TariflerEn Yeni Bebek Yemek Tarifleri

01Ballı İrmikli Mama

Ballı İrmikli MamaAcıkıncaYer.com

02Yoğurtlu Milk Shake Tarifi

Yoğurtlu Milk Shake TarifiAcıkıncaYer.com

03Yumurtasız Patates Tostu

Yumurtasız Patates TostuAcıkıncaYer.com

@2021 acikincayer.com

Bebek Yemekleri, Ek Gıda Tarifleri