Bebek Yemekleri

Katı Gıda Tarifleri

6 Aylık Bebekler Nasıl Beslenmelidir?

Ana Sayfa » Blog » 6 Aylık Bebekler Nasıl Beslenmelidir?

6 aylık bebekler nasıl beslenmelidir? henüz yeni katı gıda aşamasına geçtiği için bu süreçte sağlıklı beslenmeleri kritik önem taşımaktadır. Bu yaştaki bebeklerin sağlıklı gıdalarla ve ağırlıklı sıvı gıdalarla beslenmesi gerekir. Bunun en büyük nedeni ise, bu yaştaki bebeklerin yeteri kadar katı gıdayı hazmedebilecek bir metabolizmaya sahip olmamasıdır. Bu yaştaki bebeklerin iyi bir metabolizmaya sahip olmasını istiyorsanız, muhakkak sıvı gıdalarla beslemeye devam etmeli ve katı gıda tüketimine yavaş yavaş geçmelisiniz.

 

Çorba Yedirin

Çorba, henüz yeni katı gıdaya geçmiş olan bebekler için çok önemlidir. Bu yaştaki bebeklerin sağlıklı gelişimini sağlayabilmesi için çorba ve benzeri sıvı gıdalarla beslenmesi çok önemlidir. Özellikle henüz yeni 6 aylık olmuş bebeklerin tamamen çorbayla ve mamayla beslenmesi gerekir. Bebeğiniz büyüdükçe, biraz daha katımsı gıdalar yedirmeye başlayabilirsiniz.

 

Muhallebi Yedirin

Bebeğiniz 6-12 ay aralığında ise, şekersiz saf muhallebi yedirmenizde fayda var. Bebek büyümeye başladığında yani 1 yaşını geçtiğinde şekerli muhallebi de yedirmeye başlayabilirsiniz. Bu özellikle bebeğinizin gelişimi konusunda çok büyük faydaya ve öneme sahiptir. Siz de bebeklerinizi bu şekilde beslerseniz ciddi anlamda büyük faydalar görebilirsiniz.

Sebze Yedirin

Bu yaşlardaki bebeklerin sık sık sebze yemesi gerekiyor. Brokoli, kereviz gibi sebzeler bebeklerinizin sağlıklı bir gelişim sağlayabilmesi adına çok önemlidir. Eğer sizlerde bu tarz besinleri bebeğinize yedirirseniz, emin olun kısa sürede bebeğiniz çok sağlıklı bir gelişime başlayacaktır. Bu dönemde bebeklerin istediklerini yediren anneler, ilerleyen dönemlerde bebeklerine sebze yedirememekte ve bu yüzden bebekler pek çok sağlık sorunu yaşayabilmektedirler. Bu nedenle sebze tüketimine ekstra özen göstermek gerekiyor.

 

Balık Yedirin

6 aylık bebekler nasıl beslenmelidir diye soran ziyaretçilerimizin bebekleri için balık çok önemli. Bu yaşlardaki bebeklerin özellikle 12.aya yaklaştıklarında sağlıklı ve taze balıklar tüketmesi gerekiyor. Bu balıkların vücuda sağladığı yararlar çok büyük. Fakat ağır metal içeren dip balıkları yerine, yüzey balıklarını tercih etmekte yarar var. Bu balıklar bebeğinizin sağlıklı bir şekilde gelişmesini sağlayacaktır. Bu dönemde, dana eti veya sığır eti gibi kırmızı et ürünlerini yedirmemelisiniz. Bu gibi besinler, bebeğiniz için sağlıklı değildir.

Mutlaka İlginizi Çeker: Bebek Yoğurdu Yapımı 

Ziyaretçi Yorumları

Bu tarif hakkındaki ziyaretçi yorumları

Adınız - Soyadınız

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Çok Okunan TariflerSitemizde en çok okunan yemek tarifleri

@2021 acikincayer.com

Bebek Yemekleri, Ek Gıda Tarifleri